pksradom.plarrow right†Atrakcjearrow right†Air show radom: program, atrakcje i niezapomniane przeżycia
Igor Witkowski

Igor Witkowski

|

11.06.2024

Air show radom: program, atrakcje i niezapomniane przeżycia

Air show radom: program, atrakcje i niezapomniane przeżycia

Spis treści

Air show program w Radomiu to impreza, która co roku przyciąga tysiące miłośników lotnictwa z całej Polski i nie tylko. Przez trzy dni będziecie mogli podziwiać niezwykłe akrobacje samolotów i śmigłowców, a także uczestniczyć w licznych atrakcjach towarzyszących. Przygotowaliśmy dla Was szczegółowy program, dzięki któremu nie przegapicie najważniejszych punktów i przeżyjecie niezapomniane emocje!

Kluczowe wnioski:
 • Radomskie pokazy lotnicze to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Co roku przyciągają setki tysięcy widzów.
 • W programie znajdziecie precyzyjne informacje o godzinach pokazów, składzie uczestników oraz dodatkowych atrakcjach.
 • Zachęcamy do wcześniejszego zarezerwowania noclegów, gdyż w czasie imprezy panuje bardzo duże obłożenie.
 • Dla Waszego bezpieczeństwa i komfortu przygotowaliśmy szereg wskazówek i porad.
 • Przygotujcie się na mnóstwo wrażeń i niezapomnianych przeżyć podczas tych trzech dni!

Najlepszy program air show "Air show radom"

Witajcie, miłośnicy lotnictwa! Już wkrótce czeka nas prawdziwa gratka - jeden z najlepszych programów air show w Polsce. W dniach 23-25 czerwca Radom zamieni się w stolicę akrobacji lotniczych i niezapomnianych przeżyć dla całej rodziny. Przygotowaliśmy dla Was szczegółowy harmonogram, dzięki któremu nie przegapicie żadnej atrakcji!

Każdego dnia program air show rozpocznie się punktualnie o godzinie 10:00 i potrwa aż do późnych godzin wieczornych. Już podczas porannej rozgrzewki będziecie mogli podziwiać pierwsze ewolucje w powietrzu. Główne wydarzenia air show z udziałem gwiazd zaplanowano na popołudniowe godziny, aby jak najwięcej widzów miało okazję je zobaczyć.

W programie air show znalazły się m.in. pokazy akrobacji zespołów: Arrachion Wing Walkers, Scandinavian Airshow, Baltic Bees Jet Team oraz oczywiście Polski Zespół Akrobacyjny "Żelazny". Każdego dnia na niebie zobaczycie mnóstwo niezwykłych ewolucji, przedziwnych figur i efektownych manewrów.

To jednak nie wszystko! Program air show obfituje w dodatkowe atrakcje, dzięki którym każdy znajdzie coś dla siebie. Będą strefy aktywności dla dzieci, stoiska z pamiątkami, wystawa sprzętu lotniczego oraz szereg pokazów na ziemi. Nie możecie tego przegapić!

Pokazy akrobacji lotniczych w powietrzu na "Air show radom"

Niewątpliwie największą atrakcją air show w Radomiu będą zjawiskowe pokazy akrobacji lotniczych wykonywane na oczach publiczności. Program został ułożony tak, aby każdy mógł podziwiać niesamowite ewolucje samolotów i śmigłowców prosto z lotniska. Dla Waszego bezpieczeństwa i komfortu przygotowano specjalną strefę dla widzów z miejscami siedzącymi.

Czołowi piloci z Polski i zagranicy zaprezentują pełny wachlarz możliwości akrobacyjnych. Zobaczycie m.in. efektowne ślizgi boczne, pętle, przeloty na wierzchołku, potężne obroty i wiele innych niewiarygodnych manewrów. Wszystko to wykonywane będzie na minimalnej wysokości, dzięki czemu poczujecie prawdziwy powiew adrenaliny!

W powietrzu pojawią się zarówno pojedyncze maszyny, jak i całe zespoły. Poza popularnymi grupami akrobacyjnymi obejrzycie również samoloty wojskowe i cywilne, a nawet repliki słynnych konstrukcji z czasów II wojny światowej. Uchwyćcie ten wyjątkowy moment na zdjęciach!

Dodatkową atrakcją będą pokazy z udziałem skoczków spadochronowych. Najodważniejsi z nich zaprezentują przepiękną choreografię w locie, zgranie i precyzję podczas lądowania. To widok, który z pewnością zaparło Wam dech w piersiach!

Czytaj więcej: Kino w Radomiu - najnowsze produkcje, recenzje i wydarzenia filmowe

Wyjątkowe atrakcje air show "Air show radom" - nie możesz przegapić

Poza pokazami w powietrzu organizatorzy air show w Radomiu przygotowali dla Was mnóstwo niespodzianek i dodatkowych atrakcji. Niezależnie od wieku i zainteresowań, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i z pewnością nie będzie się nudził!

 • Strefa Rodzinna - to miejsce idealnie sprawdzi się dla rodzin z dziećmi. Na maluchów czekać będą dmuchane zamki, malowanie buziek, animacje i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
 • Piknik Lotniczy - podczas przerw między pokazami będzie można spróbować regionalnych przysmaków, napić się piwa rzemieślniczego i posłuchać występów lokalnych artystów.
 • Targi Lotnicze - stoiska wystawiennicze z pamiątkami i gadżetami lotniczymi, symulatory lotu, wystawa sprzętu wojskowego i cywilnego.
 • Warsztaty Edukacyjne - dla wszystkich zainteresowanych historią lotnictwa i technicznymi aspektami latania przygotowano szereg prelekcji i pokazów praktycznych.

To jednak nie koniec atrakcji podczas nadchodzącego air show! W wyjątkowej strefie VIP będziecie mogli spotkać się z pilotami, zdobyć autografy, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie czy nawet odbyć krótki przelot widokowy w towarzystwie prawdziwych asów przestworzy.

Jak bezpiecznie cieszyć się "Air show radom"

Impreza na taką skalę jak air show w Radomiu wymaga szczególnych środków ostrożności i zabezpieczeń. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby przebieg był płynny, a Wy mogli czuć się całkowicie bezpiecznie. Wystarczy stosować się do kilku podstawowych zasad:

Po pierwsze, na terenie lotniska obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia przedmiotów niebezpiecznych, broni, materiałów pirotechnicznych, a także dronów i zwierząt. Prosimy o nieprowokowanie awantur i niezachęcanie do agresywnych zachowań.

Aby zapewnić dobrą widoczność w trakcie pokazów, w wyznaczonych strefach dla widzów obowiązuje zakaz używania wskaźników laserowych i dronów. Nie blokujcie innym widoku, obserwujcie wszystko z wyznaczonych miejsc i słuchajcie komunikatów ochrony.

W czasie imprezy będzie bardzo tłoczno, dlatego prosimy o sprawne poruszanie się po terenie lotniska i nieustawanie kolumn. Stosujcie się do poleceń służb porządkowych i nie utrudniajcie dojścia do wyjść ewakuacyjnych.

Propozycje zakwaterowania w czasie "Air show radom"

Trzydniowy air show w Radomiu to impreza, która rokrocznie przyciąga tłumy miłośników lotnictwa z całej Polski. Jeśli planujecie dłuższy przyjazd, warto pomyśleć o zakwaterowaniu z odpowiednim wyprzedzeniem. W tym okresie wszystkie miejsca noclegowe w okolicy są bardzo obłożone.

Podsumowanie

Masz już pełen obraz tego, co czeka na Ciebie podczas nadchodzącego air show w Radomiu. Niezwykle bogaty program wypełniony pokazami akrobacji, atrakcjami dla całej rodziny i niesamowitymi wydarzeniami z pewnością dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. Nie możesz przegapić tej imprezy!

Bezpieczeństwo i komfort uczestników są dla organizatorów priorytetem. Aby w pełni cieszyć się atrakcjami air show, zastosuj się do kilku podstawowych zasad. Rezerwacja noclegu z odpowiednim wyprzedzeniem zapewni Ci wygodę podczas całej imprezy w Radomiu.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Akademia talentów enea: projekty i inicjatywy dla młodzieży
 2. Kaletnik w Radomiu: Dlaczego warto jest skorzystać z jego usług?
 3. mPay: Czy to najbezpieczniejsza aplikacja do płatności mobilnych?
 4. 6 najlepszych inspirujących pomysłów na oryginalne półki na książki
 5. Osiedle Radomianka - jak wyglądało wcześniej, sprawdź teraz

Najczęstsze pytania

Lotnisko w Radomiu znajduje się zaledwie kilka kilometrów od centrum miasta. Najlepiej dojechać tutaj samochodem lub skorzystać ze specjalnych linii autobusowych uruchomionych na czas trwania air show. Szczegółowe informacje wraz z planem dojazdu znajdziesz na oficjalnej stronie wydarzenia.

Ze względów bezpieczeństwa nie jest możliwe wnoszenie na teren air show dronów, jak również psów i innych zwierząt. Podobnie obowiązuje zakaz wnoszenia broni, materiałów pirotechnicznych oraz innych niebezpiecznych przedmiotów. Za nieprzestrzeganie tych zasad grożą surowe kary.

Bilety na poszczególne dni air show w Radomiu dostępne są w sprzedaży online na oficjalnej stronie wydarzenia oraz w punktach stacjonarnych w mieście. Zachęcamy do wcześniejszego zakupu wejściówek, gdyż ceny w dniu imprezy mogą być wyższe. Dzieci poniżej 12. roku życia wchodzą za darmo.

W pobliżu lotniska przygotowano duże parkingi, na których będziecie mogli pozostawić swoje samochody. Zalecamy wcześniejsze przyjazdy, gdyż spodziewamy się ogromnego obłożenia miejsc parkingowych. Pozostawienie auta na nieprzeznaczonym do tego terenie grozi mandatem.

Szczegółowy harmonogram pokazów lotniczych, prezentacji i innych atrakcji znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej air show w Radomiu. Bądź na bieżąco - program może ulec niewielkim zmianom ze względu na pogodę lub inne nieprzewidziane okoliczności.

Zobacz więcej